Szkoła przyjacielem ucznia Do druku
Wersja archiwalna z dnia 2011-08-23 13:35:26

Szkoła przyjacielem ucznia

- program współfinansowany z funduszy unijnych

           Gmina  Opatowiec reprezentowana przez Pana Sławomira Kowalczyka  - Wójta Gminy w Opatowcu pozyskała środki unijne w kwocie 58.126,00 zł  w ramach Programu  Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Projekt: „Program indywidualizacji nauczania i wychowania klas I-III w gminie Opatowiec”. Program  stanowi 100% dofinansowania ze środków unijnych.

Działanie projektu polegać będzie na wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszaniu różnic w jakości usług edukacyjnych w Szkole Podstawowej w Opatowcu i Szkole Podstawowej w Krzczonowie w okresie od 1 września 2011roku  do 22 czerwca 2012 roku.

 

Zadania projektu:

  • Doposażenie szkolnej bazy dydaktycznejzakup pomocy dydaktycznych dla klas I – III objętych programem indywidualizacji (01.09.2011 do 22. 06.2012). Zakupione wyposażenie będzie zgodne z potrzebami uczniów i uczennic, a ich dostępność i dystrybucja w projekcie będzie miała charakter równości szans kobiet i mężczyzn. Do obu szkół zostaną zakupione m.in. plansze , tablice i książki  edukacyjne z zakresu edukacji matematycznej oraz materiały pozwalające zmniejszyć specyficzne problemy w czytaniu i pisaniu. Obie szkoły doposażą swoją bazę dydaktyczną w specjalistyczny sprzęt   (m.in. oprogramowanie specjalistyczne , pakiety do diagnozy dysfunkcji problemu w czytaniu i pisaniu i trudności w zdobywaniu umiejętności matematyczno – przyrodniczych, a także dodatkowo maty, plansze, układanki, materiały glottodydaktyczne i figury porównawcze).

 

  • Organizacja zajęć dodatkowych – zajęcia pozalekcyjne w  okresie od  września 2011r. do czerwca 2012r. obejmą obie szkoły podstawowe w gminie Opatowiec w klasach I – III i realizować będą program indywidualizacji nauczania na podstawie opracowanych przez zespól nauczycieli i promujących niestereotypowe postrzeganie roli kobiety i mężczyzny. Nasze działania w ramach projektu obejmą 46 dzieci  ( w tym 24 dziewczynki) podzielone na 3 grupy w każdej ze szkół:
  1. zajęcia pozalekcyjne dla dzieci ze  specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu , w tym zagrożone ryzykiem dysleksji ( w każdej ze szkół min. 30 godz. w 1 grupie co daje łącznie 90 godz. w 3 grupach przez  2 semestry  szkolne).
  2. zajęcia pozalekcyjne dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych (w każdej ze szkół min 30 godz.  w 1 grupie co daje łącznie 90 godz. w 3 grupach  przez 2 semestry szkolne).

 

                                    Koordynator projektu: Anna Klimaszewska-Luty



Powrót